zpet na index
ozzy osbournebiografie
diskogragie
clenove kapely
kytarové tabulatury
texty
midi
download
dotaznik
odkazy

www.seznam.cz
www.google.com
www.yahoo.com

predchozi album dalsi album

BARK AT THE MOON - 1983

 1. Bark At The Moon
 2. You're No Different
 3. Now You See It
 4. Rock 'n' Roll Rebel
 5. Centre Of Eternity
 6. So Tired
 7. Slow Down
 8. Waiting For Darkness
 9. Spiders
 • zpěv - Ozzy Osbourne
 • basa - Bob Daisley
 • kytara - Jake E. Lee
 • bicí - Tommy Aldridge
 • klávesy - Don Airey
 • studio - Ridge Farm studios
 • produkce - Max Norman
 • čas - 38:55A znovu změny v sestavě. Rudy Sarzo se vrací do QUIET RIOT a na jeho místě se objevuje staronový navrátilec Bob Daisley. Největší posilou je mladičký kytarový virtuos Jakey Lou Williams, který do Ozzyho kapely přišel po krátkém působení ve skupině RATT. Jeho přítomnost je slyšitelná podle specifického stylu, kterým Jackie obohatil Ozzyho sound. Deska omráčila již obalem. Za měsíčné noci lze vidět na silné větvi příšeru, která ukazuje znetvořenou rukou kamsi ke stříbrnému koláči luny za úplňku. Ozzy se objevil v omračujícím image - v převleku vlkodlaka.

Ozzyho náklonnost k alkoholu jej dovedla v červnu v roce 1984 na kliniku Betty Ford, kde se léčil nejeden významný alkoholik. Světové turné je však úspěšné.

Navíc bylo pořízeno video BARK AT THE MOON (75 min, 14 skladeb, cena 400,-Kč) ze Salt Lake City z mormonského státu Utah, kde se v titulní písni Ozzy objevil v dokonalém vlkodlačím make-upu. Obsahuje i Iron Man a Paranoid a dojem z něj je fantastický.

Šílený expres světových turné se zastavil až v lednu 1985 na festivalu Rock In Rio v Brazílii, kde Ozzy vystoupil mezi hlavními hvězdami. Objevily se ale jiné problémy, v USA vrcholila v té době štvanice na zpěváka, zapříčiněná jeho špatnou minulostí. Došlo doslova k hysterii v některých sdělovacích prostředcích. Ještě dnes má Ozzy v některých státech americké Unie zákaz. Někteří kněží si dodnes myslí, že se ten zlosyn koupe v krvi, obcuje za úplňku se všemi rohatými a jí žabí hlavy nebo dětské končetiny. V létě 1981 totiž na setkání papalášů Columbia Rec. v Los Angeles ukousl hlavu živé holubici. Později také připravil o hlavu několik netopýrů a musel být i očkován proti možné infekci. Později, koncem 80.let se k tomu přidaly další dva zločiny. V září 1989 Ozzy trochu více přiškrtil svou ženu, byla z toho žaloba, ale láska Sharon ke svému manželovi byla přece jen silnější a tak bylo obvinění ztaženo.

Pro natáčení video klipu Miracle Man (Pánbíčkář) nahnal do kostela skoro tři sta pašíků. Církev se opět mohla zbláznit a zesílila averzi. Ozzy je věřící a často to o sobě prohlašuje. Je alkoholik. S tím vším a s výše zmíněnými činy se nemůže ztotožnit spousta lidí, tím méně církev, která je znepokojena Ozzyho vyznáními víry. V jejích pomyslných řadách nechce takového syna trpět.

zpet na diskografii