zpet na index
ozzy osbournebiografie
diskogragie
clenove kapely
kytarové tabulatury
texty
midi
download
dotaznik
odkazy

www.seznam.cz
www.google.com
www.yahoo.com

dalsi album

BLIZARD OF OZZ - 1980

 1. I Don't Know
 2. Crazy Train
 3. Goodbye To Romance
 4. Dee
 5. Suicide Solution
 6. Mr. Crowley
 7. No Bone Movies
 8. Revelation (Mother Earth)
 9. Steal Away (The Night)

 • zpěv - Ozzy Osbourne
 • basa - Bob Daisley
 • kytara - Randy Rhoads
 • bicí - Lee Kerslake
 • klávesy - Don Airey
 • studio - Ridge Farm studios
 • produkce - Max Norman
 • čas - 39:35


Na svou první sólovou desku po odchodu z BLACK SABBATH získal Ozzy renomované spoluhráče. Kytarista Randy Rhoads už něco zažil s hlučnými QUIT RIOT, bubeník LEE Kerslake si své odehrál v sestavě URIAH HEEP a basák Bob Daisley měl zkušenosti ze svého působení v RAINBOW.

Úvodní skladba I Dont Know (pozdější koncertní tutovka) upoutala svou nespoutanou hlučností a přímočarostí vedenou tvrdými sekanými riffy. Mnohem intenzivnější je následující skladba Crazy Train. Mohutný Ozzyho hlas, živelná kytara a famózní kytarové sólo po vzoru Eddiho Van Halena, to jsou stěžejní okamžiky nesmrtelného hitu. Balada Goodbye To Romance odhaluje Ozzyho v malebné poloze a do té doby jiskřící kytara Rhoadse se změní v akusticky hladivý nástroj, který si ponechá hlavní slovo i v následující instrumentálce Dee. Velká chvíle rockové historie přichází v písni Mr.Crowley. Kostelní varhany podbarvují Ozzyho majestátní hlas, který ve středním tempu vede píseň do rockové klenotnice, tlačen dopředu melodickou kytarou Rhoadse, která ve chvíli nečekané vystřihne i škrtící sólo. Ozzy dokázal vyjít ze stínu BLACK SABBATH, aniž by si musel vypomáhat větší dávkou hudebních inspirací, které jsou k slyšení pouze v pochmurné Revelation (Mother Earth).

Album je opravdu velkým vykročením na samostatné cestě. Po vydání následovalo neúnavné turné na podporu triumfálního debutu. BLIZZARD OF OZZ vydala firma Jet, v jejímž čele stál Don Arden otec pozdější Ozzyho manželky Sharon, kterou si vzal v roce 1982, rok po rozvodu se svou první ženou Thelmou. Sharon se stala jeho opatrovnicí nejen doma, ale i ve věcech obchodních a je jeho manažerkou dodnes. A nutno říct, že se svým mužem zažívala nejen příjemné chvíle.

zpet