zpet na index
ozzy osbournebiografie
diskogragie
clenove kapely
kytarové tabulatury
texty
midi
download
dotaznik
odkazy

www.seznam.cz
www.google.com
www.yahoo.com

predchozi album dalsi album

DIARY OF A MADMAN - 1981

 1. Over The Mountain
 2. Flying High Again
 3. You Can't Kill Rock And Roll
 4. Believer
 5. Little Dolls
 6. Tonight
 7. S.A.T.O.
 8. Diary Of A Madman
 • zpěv - Ozzy Osbourne
 • basa - Bob Daisley
 • kytara - Randy Rhoads
 • bicí - Lee Kerslake
 • klávesy - Don Airey
 • studio - Ridge Farm studios
 • produkce - Max Norman
 • čas - 43:27


Hned na druhém albu dochází ke změnám v sestavě. Přichází nový bubeník Tommy Aldridge ze skupiny BLACK OAK ARKANSAS a basák Rudy Sarzo, který hrál s Randy Rhoadsem v QUIET RIOT. Především bicí hodně pomohly. Svou hravostí vlévají do žil skupiny více sebejistoty. Mnohem lepší je i zvukové zabarvení.

Úvod desky je strhující a především Flying High Again srší koncertní atmosférou. Napůl intenzivní a napůl ploužáková You Cant Kill Rock And Roll je další velkou Ozzyho písní. Absolutně největší skladbou alba a Ozzyho éry vůbec je titulní kompozice. Over The Mountain. Na úvod temný, náročný part akustické kytary, následuje zlom a tvrdý zásek riffů. Ozzyho hlas evokuje spílání ďábla pochodový rytmus bicích, chorály...absolutní kompozice hororového rocku.

V U.S.A. se album opět stalo platinovým. V lednu 1982 bylo zahájeno další turné po Státech. Publikum reagovalo hystericky, zasypávali kapelu vlajkami a dárky. V Iowě se podařilo Ozzymu omylem kousnout do netopýra považovaného za hračku. I přes tento incident vše šlapalo jako švýcarský strojek a opět musel přijít zlom - tragédie - 19.března 1982, ztratil Ozzy nejlepšího přítele, ale i nejlepšího muzikanta, jakého kdy poznal, Randy Rhoadse. Do Ozzy ho života vstoupil v roce 1979, kdy byl Ozzy v neuvěřitelné depresi a Randy byl ztělesněním toho, co si o kytaristovi vysnil. Pomohl mu uskutečnit všechny sny. Přitom se stali přáteli a obchodními partnery.

Randy byl velice zvláštní osobnost, inspiroval, povzbuzoval a s každým nějak navázal kontakt a pomohl Ozzymu cítit se dobře. Pracovat v kapele s Randym přineslo nejhezčí dny mého života. Věřím, že jeho hra bude stále inspirovat každého z vás. Bůh ti žehnej, Randy, příteli ( Ozzy 1987 ).

zpet